Klima Bakım

Klima Bakım

İzmir Klima Bakım

İzmir Klima Bakım

İzmir Kombi Servisi, artık hayatımızın vazgeçilmez parçalarından olan klimaların servis hizmetini tüm İzmir geneline yaymıştır. Yaygın servis ağı ve garantili hizmetiyle İzmir’lıların kombi servisi ihtiyacını karşılayan İzmir Kombi Servisi‘ne 7/24 ulaşabilir, destek alabilirsiniz.

 
Hayatımıza konfor kazandıran, oldukça kullanışlı elektrikli ev eşyalarından birisi de klimalardır.
 
Klimalar eskiden tek tipte üretilen ve genellikle bu tek tip ile insanların ihtiyacını kısmen karşılayan cihazlardı. Ancak günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte kombiler farklı özellikte modeller ile insanların ihtiyaçlarını karşılıyor.
 
Klimalar tek odalı küçük evlerde, alışveriş merkezlerinde, okullarda, tiyatro ve sinemalarda, toplantı salonlarında ve akla gelebilecek daha pek çok alanda kullanılabilecek teknik özelliklerde üretiliyorlar.
 
Pek çok marka ve modelde kombiler insanların beğenisine sunuluyor. Klimaların esas görevi ortamı serinletmek olsa da bazı klimaların ısı yayma özellikleri de bulunuyor.
 
Bu anlamda hem ısınma hem de serinleme anlamında oldukça yardımcı oluyorlar. İzmir kombi Servisi olarak detaylara girmek gerekirse; kombiler kullanılacak alana göre ikiye ayrılırlar.
 
Merkezi ve bireysel cihazlar olarak nitelendirilebilecek bu ayırım cihazın seçimini de kolaylaştırmaktadır. Büyük binaların iklimlendirilmesi için genellikle merkezi cihazlar tercih edilir.
 
Ofis, plaza, alışveriş merkezi, otel, hastane, spor salonu, sinema gibi yerlerde bu tip kombiler tercih edilir. Bireysel kombiler dediğimiz kombi çeşitleri ise split tip kombiler, pencere tipi kombiler ve paket tip kombiler olarak kendi arasında üçe ayrılır.
 
Split tip kombiler daha fazla enerji tasarrufu sağladığı ve daha ekonomik olduğu için sıklıkla tercih edilirler. Split kombiler bir dış üniteye sahipken birkaç iç üniteye sahip olabiliyorlar. Kullanım ihtiyacına göre bu klimaları kaset tipi, kanal-gizli tavan tipi, yer-tavan tipi, salon tipi ve duvar tipi kombi olarak kendi aralarında çeşitlendirebiliriz.
 
İzmir Kombi Servisi olarak belirtelim; paket tip kombiler düşey-yatay tip paket kombiler ve çatı tipi paket kombiler şeklinde iki modelde incelenebilir. Çatı tipi paket kombiler kafeterya, sinema, tiyatro, restoran gibi yoğun popülasyonun olduğu yerlerde tercih edilir.
 
Pencere tipi kombiler ise ilk çıkan kombi türüdür. Pencere ya da dış duvara monte edilir ve tek bir kutu şeklinde yer alır. Cihazın bir kısmı içeride yer alırken bir kısmı dışarıda yer alır. Bu kadar çok model kombi olunca elbette müşterilerimizin kafası karışabiliyor.
 
Klima alırken gerekli desteği alırsanız eğer doğru tercih yapabilirsiniz. Bu klimaların kapasiteleri birbirinden farklı olacağı için küçük bir alana potansiyeli gereğinden büyük bir kombi tercih etmeniz zararınıza olacaktır.

 

Sayfamızı Paylaşın